Skaitmeniniam bankui „European Merchant Bank“ („EMBank“) skirtas reikšmingas įvertinimas – tyrime „The State of Banking-as-a-Service in the UK & Europe“ jis pateko tarp geriausių finansinių įstaigų Europoje, teikiančių bankininkystę, kaip paslaugą („BaaS“, angl. Banking as a Service). Toks įvertinimas – išskirtinai svarbus bankui, veiklą pradėjusiam vos prieš kelerius metus. Kartu su „EMBank“ tarp geriausiųjų pateko ir didžiausi kitų šalių bankai.
„BaaS“ apibrėžiama kaip išsamus bankininkystės sprendimų rinkinys, pritaikytas mažmeninei prekybai ir verslo klientams bei pristatomas per technines sąsajas. Pastaraisiais metais ši paslauga sulaukė ypatingai didelio dėmesio ir sparčiai populiarėja visame pasaulyje.
Pasak „European Merchant Bank“ vadovo Sarp Demiray, toks įvertinimas ypatingai svarbus Lietuvos finansinės rinkos plėtrai ir šalies vardo žinomumui Europos kontekste: „Buvome paminėti tyrime kartu su labiausiai gerbiamais ir garsiausiais pasaulio bankais, pavyzdžiui, „Goldman Sachs“, „HSBC“, „BBVA“, „SEB“. Taip pat atsidūrėme pirmaujančių skaitmeninių bankų kompanijoje, pavyzdžiui, „Starling Bank“, „Solaris“, „Clear Bank“, „SoFi“. Toks pripažinimas rodo, kad „EMBank“ paslaugos – kokybiškos, gerai vertinamos ir niekuo nenusileidžia didžiausiems pasaulio bankams“.
Jungtinė Karalystė ir Vokietija iki šiol buvo populiariausios „BaaS“ teikėjų šalys regione. Kol kas jos turi didžiausią „BaaS“ platformų rinką, kuri sudaro apie 60 proc. rinkos dalies visoje Europoje. Per pastaruosius kelerius metus įvyko „BaaS“ evoliucija – ji įsitvirtino keliose kitose Europos šalyse, tarp jų: Lietuvoje, Švedijoje, Suomijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Nors šiuo metu Europos „BaaS rinkoje dominuoja keli pagrindiniai žaidėjai – kitos finansines paslaugas teikiančios bendrovės palaipsniui plečia savo klientų ratą. Taip pat užmezgamos naujos partnerystės su technologijų tiekėjais, siekiant suteikti naujų pasiūlymų.
Tarptautinį tyrimą inicijavo įmonė „Toqio“. Šios bendrovės įkūrėjas Michaelas Galvinas aiškino, kad per pastarąjį dešimtmetį ženkliai pasikeitė reglamentai, dėl kurių masiškai ėmė rastis daugiau „BaaS“ teikėjų.
„EMBank“ turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms. Bankas taip pat siūlo bankininkystės kaip paslaugos sprendimus.